Drukowanie faktur na drukarce fiskalnej

Integracja systemu MojeBiuro24 z drukarką fiskalną

W systemie MojeBiuro24 istnieje możliwość drukowania faktur na drukarce fiskalnej posiadającej najnowsze oprogramowanie IAI Printer oraz na drukarkach fiskalnych niewymagających dodatkowego oprogramowania typu Elzab D10, Elzab Mera ONLINE oraz Elzab Cube ONLINE.

W celu integracji systemu MojeBiuro24 z drukarką fiskalną Elzab D10 z zainstalowanym modułem do bezprzewodowej komunikacji WiFi. Przy jej użyciu możliwe jest drukowanie faktur VAT oraz paragonów wprost z systemu MojeBiuro24. Dodatkowo jedna drukarka fiskalna może zostać udostępniana w sieci lokalnej dla kilku komputerów jednocześnie. Instrukcja konfiguracji drukarki Elzab D10 wraz z dokładnym opisem znajduje się w artykule pomocy: Drukarka fiskalna D10 - integracja z serwisem MojeBiuro24.

Jeżeli chodzi o zakup i zainstalowanie oprogramowania IAI Printer to schemat ten został opisany w artykule: Drukarka fiskalna w systemie MojeBiuro24

 

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania IAI Printer, która umożliwia drukowanie faktur oraz NIP na paragonach. W celu aktualizacji należy odinstalować poprzednią wersję oprogramowania, a następnie pobrać aktualną przez zakładkę USTAWIENIA » INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE » IAI PRINTER » POBIERZ PROGRAM oraz zainstalować oprogramowanie ponownie na komputerze. Po wykonaniu ponownej konfiguracji aplikacji należy pamiętać o uaktualnieniu danych po stronie konta MojeBiuro24 w zakładce USTAWIENIA » INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE » DRUKARKI FISKALNE » DRUKARKI WYMAGAJĄCE IAI PRINTER, gdzie należy zaznaczyć drukarkę i wybrać opcję MODYFIKUJ. Następnie zaktualizować pole KLUCZ UWIERZYTELNIAJĄCY.

Drukowanie faktur VAT na drukarce fiskalnej

Drukowanie faktur VAT odbywa się na podobnej zasadzie, co drukowanie paragonów fiskalnych. Aby faktura VAT została wydrukowana na drukarce fiskalnej należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ.

drukowanie faktur - zakładka przychody

Z poziomu listy faktur należy zaznaczyć fakturę VAT, którą chcemy wydrukować, a następnie wybrać z górnego menu akcję DRUKUJ » DRUKUJ NA DRUKARCE FISKALNEJ.

 drukowanie faktur - wybór faktury

Istnieje możliwość wydruku jedynie faktur VAT wystawionych z polską walutą, ze zdefiniowaną jedynie ceną brutto, nie zawierającą danych dotyczących innego odbiorcy. Możliwość drukowania nie dotyczy: faktur bez VAT (dla podatników zwolnionych z VAT), faktur korygujących, faktur końcowych oraz faktur zaliczkowych.

W kolejnym kroku, należy wybrać drukarkę fiskalną, za pomocą której chcemy wydrukować wybraną fakturę. Po wskazaniu drukarki z listy rozpoczęta zostanie procedura wydruku dokumentu. Użytkownik otrzyma komunikat "Żądanie druku zostało wysłane do drukarki. Proszę czekać...". Po poprawnym wydruku pojawi się kolejny komunikat: "Faktura została wydrukowana", a dokument zostanie oznaczony w systemie jako wydrukowany poprzez ikonę drukarki fiskalnej przy numerze dokumentu. Po najechaniu kursorem myszy na ikonę wyświetlona zostanie informacja "Faktura wydrukowana".

drukowanie faktur - faktura wydrukowana