E-ZUS - deklaracje ZUS w wersji elektronicznej

Przez pewien czas program Płatnik ZUS był jedynym programem, przez który można było przekazywać deklaracje do ZUS. Jego nieprzystępny wygląd oraz ciągle pojawiające się problemy przy weryfikacjach czy wysyłce już nie muszą spędzać snu z powiek. System MojeBiuro24 jest narzędziem, w którym nie tylko w prosty sposób sporządzisz odpowiednie dokumenty, ale i przekażesz je bezpośrednio do ZUS za wszystkich klientów jednocześnie!

Deklaracje ZUS w wersji elektronicznej

W celu wysłania przez biuro rachunkowe deklaracji do ZUS-u w formie elektronicznej na koncie klienta należy przejść do zakładki START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE/ZGŁOSZENIOWE i zaznaczyć odpowiednią deklarację, następnie w górnym menu wybierać opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS. Ważne!
Biuro rachunkowe ma możliwość korzystania jedynie z własnego podpisu elektronicznego przy wysyłkach e-deklaracji swoich klientów!
 

Deklaracje ZUS mb24.pl

W oknie, które się pojawi, szef biura musi przejść do zakładki Własny podpisWażne!
Mechanizm podpisywania deklaracji wymaga zainstalowanej i włączonej Javy w przeglądarce.
W tym miejscu należy wybrać Aplet do składania deklaracji i kliknąć w przycisk Podpisz deklarację.

Deklaracje zus - wysyłka deklaracji

Masowa wysyłka deklaracji przez biuro rachunkowe

W systemie MojeBiuro24 możliwa jest również masowa wysyłka deklaracji przez biuro za pomocą podpisu kwalifikowanego.

MojeBiuro24 dzięki integracji z ZUS pozwala na zbiorczą wysyłkę deklaracji klientów bezpośrednio do Zakładu. Zastąpienie żmudnej, czasem kilkugodzinnej wysyłki dokumentów z Płatnika kilkoma kliknięciami daje ogromną oszczędność czasu.

Aby tego dokonać, należy na koncie biura przejść do zakładki START » DEKLARACJE KLIENTÓW » ZUS, zaznaczyć odpowiednie deklaracje i w górnym menu wybrać opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS - Własny podpis.

Deklaracje zus - masowa wysyłka deklaracji