E-ZUS - deklaracje ZUS w wersji elektronicznej

Przez pewien czas program Płatnik ZUS był jedynym programem, przez który można było przekazywać deklaracje do ZUS. Jego nieprzystępny wygląd oraz ciągle pojawiające się problemy przy weryfikacjach czy wysyłce już nie muszą spędzać snu z powiek. System MojeBiuro24 jest narzędziem, w którym nie tylko w prosty sposób sporządzisz odpowiednie dokumenty, ale i przekażesz je bezpośrednio do ZUS za wszystkich klientów jednocześnie!

Wysyłka deklaracji rozliczeniowej ZUS w formie elektronicznej

W celu wysłania przez biuro rachunkowe deklaracji do ZUS w formie elektronicznej na koncie klienta należy przejść do zakładki START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE i zaznaczyć uprzednio wygenerowaną deklarację. Następnie z menu należy wybierać opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS.

Biuro rachunkowe ma możliwość korzystania jedynie z własnego podpisu elektronicznego przy wysyłkach e-deklaracji swoich klientów!

Wysyłka deklaracji rozliczeniowej z systemu MB24

W nowo otwartym oknie szef biura musi przejść do zakładki Własny podpis

Mechanizm podpisywania deklaracji wymaga zainstalowanej i włączonej Javy w przeglądarce.
W tym miejscu należy wybrać Aplet do składania deklaracji i kliknąć w przycisk Podpisz deklarację.

Podpisywanie deklaracji rozliczeniowej

Zakończeniem prawidłowego procesu podpisywania deklaracji jest wybranie opcji WYŚLIJ DO URZĘDU, co umożliwi zlecenie wysyłki deklaracji do ZUS.

Prawiłowy przebieg podpisywania deklaracji rozliczeniowej

Przy wysłanej do ZUS deklaracji pojawi się ikona szarej koperty, która oznacza, że dokument został zlecony do wysyłki. Zlecenie do wysyłki deklaracji ZUS

Po wysłaniu deklaracji, z poziomu zakładki USTAWIENIA » BEZPIECZEŃSTWO » WIADOMOŚCI SYSTEMOWE będzie dostępny komunikat o zleceniu dokumentu do podpisu. Wspomniany komunikat będzie wyświetlony także po zalogowaniu się ponownym na konto, z którego deklaracja została wysłana.

Komunikat o wysłanej deklaracji

Wysyłka deklaracji zgłoszeniowej ZUS w formie elektronicznej

Wysłanie deklaracji zgłoszeniowej do ZUS w formie elektronicznej  na koncie klienta możliwe jest po wcześniejszym wygenerowaniu deklaracji i przejściu do zakładki START » ZUS » DEKLARACJE ZGŁOSZENIOWE.

Podpisywanie dekaracji zgłoszeniowejwłasnym podspisem

Z tego poziomu należy zaznaczyć pole przy wybranej deklaracji i z menu wybrać opcję WYŚLIJ/ EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS.

Masowa wysyłka deklaracji przez biuro rachunkowe

W systemie MojeBiuro24 możliwa jest również masowa wysyłka deklaracji przez biuro za pomocą podpisu kwalifikowanego.

MojeBiuro24 dzięki integracji z ZUS pozwala na zbiorczą wysyłkę deklaracji klientów bezpośrednio do Zakładu. Zastąpienie żmudnej, czasem kilkugodzinnej wysyłki dokumentów z Płatnika kilkoma kliknięciami daje ogromną oszczędność czasu.

Aby tego dokonać, należy na koncie biura przejść do zakładki START » DEKLARACJE KLIENTÓW » ZUS.

Masowa wysyłka deklaracji

W nowo otwartym oknie należy zaznaczyć wybrane deklaracje i w górnym menu wybrać opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS » Własny podpis.