Faktura końcowa - jak wystawić?

System mojebiuro24.pl umożliwia wystawienie wyłącznie jednej faktury końcowej do pro formy (zamówienia). Dodatkowo, generując fakturę końcową, system zaciąga informacje o wcześniej wystawionych fakturach zaliczkowych, bowiem jest to element, jaki zgodnie z przepisami powinna zawierać faktura końcowa.Ważne!
W sytuacji jeśli wystawiona faktura zaliczkowa, czy też kilka wystawionych faktur zaliczkowych do jednej PROFORMY (zamówienia) pokrywają całość zapłaty, nie występuje obowiązek wystawienia faktury końcowej. Więcej w tym temacie w artykule: Faktura zaliczkowa i końcowa - wszystko co powinieneś wiedzieć.

Aby wystawić fakturę końcową należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » FAKTURĘ KOŃCOWĄ i wybrać uprzednio stworzoną PRO FORMĘ , do którego ma być wystawiona faktura końcowa.

Faktura końcowa czyli jak wystawić?

Następnie pojawi się okno, które informuje o tym, ile zostało do rozliczenia kwoty z pro formy (pozycja POZOSTAŁO). W znajdującym się powyżej polu ZAPŁACONO można wpisać kwotę faktycznej zapłaty, bądź zaznaczyć okienko znajdujące się obok (jeżeli kwota zapłaty jest zgodna z kwotą pozostałą do zapłaty), oraz wybrać metodę i wprowadzić termin płatności.

 Faktura końcowa - okno wystawiania

Faktura końcowa trafia do Rejestru sprzedaży VAT (pod warunkiem, że wcześniej nie została wystawiona faktura zaliczkowa na całość zamówienia) oraz do Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów lub Ewidencji Przychodów.