Jak wystawić paragon niefiskalny?

Jak wystawić paragon niefiskalny w systemie mojebiuro24.pl? 

Sprzedaż stacjonarna

Przy sprzedaży stacjonarnej podstawą księgowania co do zasady są wystawiane łączne raporty okresowe dzienne lub miesięczne bądź ewidencja sprzedaży bezrachunkowej. Związku z czym paragon niefiskalany służyć będzie tylko jako dokument handlowy.

W pierwszej kolejności opiekun klienta powinien odznaczyć na koncie klienta funkcję KSIĘGUJ PARAGONY w zakładce USTAWIENIA » PODATKI » FUNKCJE KSIĘGOWE.

paragon niefiskalny

 

Następnie w celu wystawienia paragonu niefiskalnego klient powinien przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » PARAGON NIEFISKALNY.

paragon niefiskalny

Sprzedaż wysyłkowa

Przy sprzedaży wysyłkowej podstawą księgowania przychodów mogą być paragony niefiskalne.

W pierwszej kolejności opiekun klienta powinien zaznaczyć funkcję KSIĘGUJ PARAGONY w zakładce USTAWIENIA » PODATKI » FUNKCJE KSIĘGOWE.

 

paragon niefiskalny

Następnie w celu wystawienia paragonu niefiskalnego klient powinien przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » PARAGON NIEFISKALNY.

paragon niefiskalny

 

Paragon niefiskalny można wygenerować w formacie PDF i wydrukować na zwykłej drukarce.

Uwaga!
Dodatkowo z poziomu PRZYCHODY » SPRZEDAŻ możliwe jest bezpośrednie księgowanie/wyksięgowywanie paragonu niefiskalnego poprzez kliknięcie na jego numer lub poprzez oznaczenie paragonu i skorzystaniu z funkcji ROZLICZ » KSIĘGUJ PARAGON/ WYKSIĘGUJ PARAGON niezależnie od tego czy została oznaczona funkcja KSIĘGUJ PARAGONY w ustawieniach.

Wystawianie paragonu niefiskalnego do faktury pro forma

Aby wystawić paragon niefiskalny do pro formy należy przejść do zakładki PRZYCHODY » PRO FORMY, gdzie po zaznaczeniu pro formy z górnego menu należy wybrać opcję WYSTAW » PARAGON NIEFISKALNY.

paragon niefiskalny

Wystawianie paragonu niefiskalnego do oferty

W celu wystawienia paragonu niefiskalnego do oferty należy przejść do zakładki PRZYCHODY » PRO FORMY, gdzie po zaznaczeniu oferty z górnego menu należy wybrać opcję WYSTAW » PARAGON NIEFISKALNY.

paragon niefiskalny