Szybkie płatności za podatki i ZUS

W celu usprawnienia pracy w biurze rachunkowym, system mojebiuro24.pl umożliwia integrację z Blue Media, która pozwala na szybkie płatności za podatki (PIT, VAT) i ZUS. Sprawdź, na czym polegają szybkie płatności!

Ważne!
Integracja z Blue Media, oprócz szybkiej płatności za zobowiązania podatkowe i ZUS, umożliwia:
Szybkie płatności za wydatki
- Szybkie płatności za przychody.

Jak włączyć integrację z Blue Media?

W celu dokonania integracji z Blue Media należy przejść do zakładki: USTAWIENIA » INTEGRACJE » BANKI I PŁATNOŚCI gdzie w nowo otwartym oknie należy włączyć opcję Włącz moduł Blue Media.

szybkie płatności za podatki

Aby możliwe było opłacenie podatków i ZUS bezpośrednio z systemu konieczne jest również włączenie dodatkowo tej opcji poprzez zaznaczanie okienka Płatności za należności publicznoprawne (PIT, VAT, ZUS).

szybkie płatności za podatki

Na czym polegają szybkie płatności za podatki i ZUS?

Integracja z Blue Media w systemie mojebiuro24.pl pozwala na zapłate zobowiązań podatkowych i ZUS bezpośrednio z systemu. W tym celu należy przejść do zakładki: START » PODATKI » PODATEK DOCHODOWY/PODATEK VAT/ROCZNE lub START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE, a następnie zaznaczyć na liście wybrane wyliczenie i z górnego menu wybrać opcję Zapłać.

szybkie płatności za podatki

W kolejnym kroku nastąpi przekierowanie na bramkę do płatności. Po dokonaniu przelewu i odnotowaniu wpłaty, deklaracja VAT, formularz ZUS DRA lub zaliczka na podatek dochodowy zostanie automatycznie rozliczona w systemie.

szybkie płatności za podatki

Kto zostaje obciążony prowizją?

Prowizją obciążana jest osoba dokonująca płatności a więc w przypadku zapłaty za zobowiązania podatkowe i ZUS prowizję ponosi biuro rachunkowe. Aby możliwa była zapłata podatków lub ZUS z wykorzystaniem Blue Media, wartość zobowiązania nie może przekraczać kwoty 5000 zł.

Kwota do zapłaty z faktury

Kwota prowizji

od 0,01 do 1000 zł

1 zł

od 1000,01 do 2000 zł

2 zł

od 2000,01 do 3000 zł

3 zł

od 3000,01 do 4000 zł

4 zł

od 4000,01 do 5000 zł

5 zł