Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej

Osoba korzystająca z systemu MojeBiuro24 ma możliwość automatycznie generować dokumenty potrzebne do uzyskania zasiłku opiekuńczegoWniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej od teraz dostępny dla naszych użytkowników!

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy oraz osoby współpracującej

Podstawą do wypłaty zasiłku opiekuńczego przedsiębiorcy lub osoby współpracującej, zgłoszonej do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, jest złożenie do ZUS poprawnie wypełnionego wniosku Z-15A lub Z-15B,

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej generuje się z poziomu START » ZUS » DRUKI Z-3b i Z-15A/B » DODAJ » ZUS Z-15A/ZUS Z-15B.

Druk Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - dodawanie wniosku

W przypadku, gdy przedsiębiorca/osoba współpracująca ma wprowadzonych do systemu członków rodziny, to przy generowaniu wniosku Z-15A/B ma możliwość wskazać:

  • osobę, na rzecz której wystawiany jest wniosek,
  • osobę, nad którą sprawowana będzie opieka oraz
  • innego członka rodziny, który dzieli gospodarstwo domowe z ubezpieczonym ale nie może zaopiekować się wskazanym chorym.

System umożliwia również wprowadzanie danych w.w. osób ręcznie, bezpośrednio w dokumencie, w tym celu pola w wygenerowanym oknie należy pozostawić puste. Klikamy DALEJ.

 Druk Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - wybór członka rodziny

System automatycznie utworzy wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy lub osoby współpracującej uwzględniając dane osobowe ubezpieczonego oraz członków jego rodziny, jednocześnie informując użytkownika o polach wymaganych do uzupełnienia w pliku.

Po wprowadzeniu danych, należy zapisać wniosek. Dokument ten można w każdej chwili edytować poprzez zaznaczenie go i wybór z górnego paska opcji MODYFIKUJ.

Wniosek Z-15A/B - wydruk

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy lub osoby współpracującej, po wygenerowaniu dostępny będzie w zakładce START » ZUS » DRUKI Z-3b i Z-15A/B. Wniosek można wydrukować poprzez zaznaczenie go i kliknięcie DRUKUJ.

Druk Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - drukowanie

Wtedy dokument zostanie pobrany w formacie PDF i zapisany na dysku komputera.