Zakończenie współpracy przez biuro rachunkowe i klienta

Zdarza się, że klient zdecyduje się rozwiązać umowę zawartą z biurem rachunkowym lub biuro rachunkowe zdecyduje się zakończyć współpracę z klientem. Zazwyczaj wystarczy złożyć wypowiedzenie umowy w formie stosownego pisma. Jednakże w systemie należy dokonać pewnych czynności aby miało miejsce zakończenie współpracy.

Zakończenie współpracy - Biuro Rachunkowe

W celu zakończenia współpracy “systemowej” z klientem należy w pierwszej kolejności odpiąć pracowników biura od konta klienta. Czynność tę wykonujemy na koncie klienta w zakładce: USTAWIENIA » INNE » UŻYTKOWNICY, gdzie w oknie, które się pojawi kolejno zaznaczamy pracownika i odpinamy go poprzez funkcję ODEPNIJ.

Zakończenie współpracy - jak to zrobić w systemie?

lub na panelu głównym widocznym po zalogowaniu poprzez funkcję UŻYTKOWNICY » ODEPNIJ UŻYTKOWNIKA. W oknie, które się pojawi wskazujemy pracownika, którego chcemy odpiąć.

Zakończenie współpracy z biurem

W momencie gdy odepniemy wszystkich pracowników odpinamy analogicznie szefa biura rachunkowego.

Wówczas po powyższych czynnościach biuro rachunkowe nie będzie mieć dostępu do konta klienta, a ten uzyska pełen dostęp do funkcjonalności konta (ograniczone uprawnienia nałożone przez biuro rachunkowe zostaną zniesione).

Zakończenie współpracy - Klient

Po przypięciu konta klienta do biura rachunkowego, przedsiębiorca nie ma możliwości odpięcia od swojego konta użytkownika oznaczonego Szef biura. Zakończenie współpracy systemowej musi nastąpić z poziomu konta biura rachunkowego.