Nota korygująca - jak wystawić?

Notę korygującą w systemie mojebiuro24.pl możne wystawić każdy użytkownik przypisany do konta, jednakże tylko w okresie ze statusem księgowym "otwartym" (klient czy pracownicy biura) oraz "w trakcie księgowania" (pracownicy biura).

Ważne!
Należy pamiętać, że nota korygująca wystawiana jest między innymi w przypadku, gdy otrzymana faktura czy korekta zawiera błędne dane odbiorcy. Dodatkowo powinna ona zostać zaakceptowana przez dostawcę, o czym więcej w artykule: Nota korygująca - czy wymaga akceptacji przez kontrahenta?

W celu wystawienia noty korygującej należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE, gdzie należy zaznaczyć właściwą fakturę i z górnego menu wybrać opcję WYSTAW » NOTĘ KORYGUJĄCĄ.

Nota korygująca - zaznaczanie dokumentu

W oknie, należy uzupełnić Treść do poprawienia, czyli tą, która błędnie znalazła się na fakturze i Treść prawidłową - tą, która powinna znaleźć się na fakturze.

Nota korygująca - okno wystawiania

Dodatkowo, istnieje możliwość zmiany treści pól automatycznie wypełnionych przez system (dane sprzedawcy, seria lub data wystawienia).

Po zapisaniu, przy fakturze do której wystawiona była nota, pojawi się ikona , która informuje o wystawionej nocie korygującej do dokumentu.

Notę korygującą można wydrukować poprzez kliknięcie na ikonę Nota korygująca - ikona w oknie szczegółowym wybierając opcję DRUKUJ.