Pobieranie przez klienta druczków ZUS i podatków

Przedsiębiorcy rozliczani przez biuro rachunkowe przy użyciu serwisu MB24.pl do wygenerowanych wyliczeń (zaliczki na podatek dochodowy przedsiębiorcy czy pracowników), deklaracji (VAT lub ZUS) czy zeznań rocznych mogą pobrać i wydrukować druczki płatności.

Jak wygląda pobieranie przez klienta druczków ZUS i podatków?

Druczek przelewu do ZUS

Aby wygenerować i wydrukować druczek przelewu do ZUS należy przejść do zakładki: START i wybrać z paska menu odpowiednią zakładkę ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE. Po przejściu do wybranej zakładki należy zaznaczyć deklarację, do której chcemy pobrać druczek i z górnego paska zadań wybrać opcję DRUKUJ » DRUCZEK PRZELEWU.

Pobieranie przez klienta druczków zus i podatków - generowanie druczka

Po tym pojawi się okno, w którym przedsiębiorca powinien wybrać DATĘ PŁATNOŚCI i METODĘ PŁATNOŚCI

Pobieranie przez klienta druczków zus i podatków - dane druczku

Po wybraniu opcji DALEJ zostanie wygenerowany druczek przelewu w formacie PDF.

Pobieranie przez klienta druczków zus i podatków - przykładowy druczek 

W przypadku deklaracji rozliczeniowych ZUS, gdy w systemie nie został wprowadzony indywidualny numer rachunku składkowego to przedsiębiorca nie będzie mógł pobrać druczku i pojawi się o tym informacja.

Pobieranie przez klienta druczków zus i podatków - komunikat

Wówczas opiekun lub szef biura musi potwierdzić na koncie danego klienta indywidualny numer rachunku składkowego. W tym celu należy przejść do zakładki USTAWIENIA » PODATKI » ZUS, gdzie w pozycji INDYWIDUALNE KONTO BANKOWE należy wprowadzić numer Indywidualnego konta bankowego, kliknąć opcję Potwierdź poprawność i zapisać.

Pobieranie przez klienta druczków ZUS i podatków - NRS

Druczek przelewu do urzędu skarbowego

Aby wygenerować i wydrukować druczek przelewu do US należy przejść do zakładki: START, wybrać z paska menu odpowiednią zakładkę:

  • PODATKI » PODATEK DOCHODOWY
  • PODATKI » PODATEK ZA PRACOWNIKA
  • PODATKI » PODATEK VAT
  • PODATKI » DEKLARACJE ROCZNE

zaznaczyć deklarację, do której przedsiębiorca chciałby wygenerować druczek przelewu  i wybrać z menu opcję DRUKUJ » DRUCZEK PRZELEWU. W oknie, które się pojawi przedsiębiorca powinien zweryfikować podane dane.

Pobieranie przez klienta druczków zus i podatków - uzupełnienie druczku

Po wybraniu opcji DALEJ zostanie wygenerowany druczek przelewu w formacie PDF.

Pobieranie przez klienta druczków zus i podatków - przykładowy druczek US

W przypadku generowania druczków dla wspólników np. spółki cywilnej możliwe jest wygenerowanie druczków przelewu dla każdego z nich z osobna.