Umowa z biurem rachunkowym - co warto wiedzieć

Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na współpracę z wybranym przez siebie biurem rachunkowym, po ustaleniu szczegółów na temat ceny obsługi księgowej, biuro musi sporządzić poza systemem i przedstawić klientowi umowę wg własnych wewnętrznych ustaleń. Ważne!
W przypadku biur rachunkowych - po wybraniu przez przedsiębiorcę (klienta) Państwa biura rachunkowego w serwisie mojebiuro24.pl, w kokpicie konta w zakładce OCZEKUJĄCE pojawi się informacja o kliencie.

Umowa z biurem rachunkowym jak to zrobić w systemie

Co do zasady, umowa z biurem rachunkowym nie może być przekazana klientowi drogą mailową, ponieważ nie stanowi ona jej zawarcia - niezbędny jest podpis. Umowa może zostać wysłana drogą mailową przez biuro jednak klient po zaakceptowaniu warunków współpracy powinien wydrukować umowę w dwóch egzemplarzach, podpisać i wysłać oba egzemplarze na adres biura pocztą tradycyjną. Następnie biuro powinno podpisać otrzymaną umowę. Jeden z egzemplarzy należy przechowywać w dokumentach firmy a drugi z nich przesłać do klienta pocztą tradycyjną.Ważne!
W przypadku biur rachunkowych - Po otrzymaniu od klienta podpisanej umowy o świadczenie usług księgowych powinno nastąpić zaakceptowanie zgłoszenia o podpięcie firmy do konta biura rachunkowego.
Działanie biur rachunkowych w serwisie mojebiuro24.pl opiera się na współpracy online, aczkolwiek umowa o świadczenie usług księgowych pomiędzy biurem rachunkowym a klientem powinna zostać sporządzona w formie papierowej.